מאמרים – חקיקה ופסיקה

במשרדנו צוות מיומן ובעל ניסיון רב במתן שרות ובייצוג לקוחות בבימ”ש בכל הערכאות ובכל סוגי ההליכים אשר מצויים בתחום התמחות המשרד.

משרדנו שמח להעמיד לרשות באי האתר מאגר נרחב של מאמרים משפטיים ופסיקה במגוון תחומים .

הנכם מוזמנים לגלוש באתר, לעיין בפרסומים ובמאמרים השונים במגוון של נושאים, ובמידת הצורך גם ליצור קשר עם משרדנו לצורך קבלת יעוץ משפטי או לקבלת שרות בכל אחד מהנושאים אשר בתחום התמחות המשרד.

דוגמאות כתבי דין

דוגמאות כתבי דין שהוגשו מטעם משרדנו, דוגמא לבקשה לביטול פסק דין בבית הדין לעבודה, דוגמא לתביעה לפינוי מושכר,דוגמא לבקשה לביטול פסק דין בהעדר הגנה, ועוד.

פסיקה חינם

מאות פסקי דין לצפייה חינם, פסקי דין של בית המשפט העליון, ועוד מידע משפטי רב תוכלו למצוא בקטגוריה פסיקה חינם.


בוררות

מהי בוררות? ומהן העילות לביטול פסק בוררות? באלו מקרים תנתן על ידי בית משפט רשות ערעור על החלטה של בית משפט בעניין בוררות? מתי יבוטל פסק בורר מחמת שתוכנו של הפסק מנוגד לתקנת הציבור? ועוד.

תביעות קטנות

היכן לתבוע? סמכות מקומית לבית משפט לתביעות קטנות. את מי אפשר לתבוע? איך תובעים? האם הגשת תביעה בתביעות קטנות כרוכה בתשלום אגרה? כיצד מתנהל המשפט? ועוד.

דיני עבודה

משרדנו מתמחה במתן שרותים משפטיים המסופקים למגוון לקוחותנו גם בתחום דיני עבודה . תביעות של עובדים על תנאי העסקתם לרבות פיצויי פיטורין וסיום עבודה, הלנת שכר, תגמולים והפרשות לפנסיה, דמי חופשה שנתית, דמי הבראה, דמי מחלה. כן מטפל משרדנו בהתגוננות של מעסיקים שנתבעים על ידי עובדיהם וכן בעריכת הסכמי עבודה.

הוצאה לפועל

מיהו הזוכה? מתי יש צורך לנקוט בעיקול בטרם מסירת אזהרה לחייב בהוצל”פ? מהן הפעולות המבצעיות והאפשריות על פי דין אותן ניתן לנקוט בהוצל”פ על מנת להביא למימוש החוב?

דיני שטרות

האם ניתן לפתוח תיק הוצל”פ נגד שתי שותפים בחשבון בנק למרות שרק אחד מהם חתם על השיק? האם ניתן לפתוח תיק הוצל”פ נגד שתי שותפים בחשבון בנק למרות שרק אחד מהם חתם על השיק? ועוד, תוכלו לקרוא במאמר זה.

חוזים

חשיבות עריכת הסכם שכירות באמצעות עורך דין המתמחה בחוזים. מה הם עיקר הדגשים שיש לשים לב אליהם בטרם חתימה על חוזה שכירות? ועוד, תוכלו למצוא במאמר זה.

תיווך -חוק המתווכים

האם ניתן לחייב לקוח שלא שילם דמי תיווך בכפל דמי תיווך כפיצוי מוסכם על הפרת ההסכם? האם הסכם תיווך שנערך בין שני מתווכים חייב להיערך בכתב או שיכול להיות בעל פה? ועוד.

מושבים

האם למנהל מקרקעי ישראל קיימת עילת תביעה ישירה כנגד מושב בגין בניה לא חוקית שביצעו בעלי נחלה בשטח המושב? האם ניתן לבטל הסכם מתנה להעברת משק חקלאי מאב לבתו בשל התנהגות מחפירה של הבת? ועוד.


דוגמאות מסמכים משפטיים

חוזה שכירות לדוגמא, הסכם מכר לדוגמא, צוואה לדוגמא, הסכם ממון לדוגמא ועוד, תוכלו למצוא בקטגוריה זו.

סדר הדין האזרחי

מהי טענת הודאה והדחה? מתי תינתן הארכת מועד להגשת ערעור על פסק דין בהליך האזרחי? ועוד סוגיות הקשורות לסדר דין אזרחי תוכלו למצוא במאמר זה.

תביעה לפינוי שוכר

מהי תביעה לפינוי מושכר? מהן התנאים להגשת תביעה לפינוי מושכר? מה על הנתבע לעשות כאשר מוגשת נגדו תביעה לפינוי מושכר? מתי יקבע דיון בתביעה לפנוי מושכר?כיצד על בעל נכס סביר לנהוג כאשר שוכר מפר את הסכם השכירות? ועוד.

פשיטת רגל

מה עשוי להיחשב כטעם מיוחד להארכת מועד להגשת תביעת חוב באיחור? כיצד ניתן לקבל הארכת מועד להגשת תביעת חוב? פקודת פשיטת הרגל נוסח חדש תש”ם - 1980, ועוד.

דיני משפחה וירושה

באילו מקרים יכריז בית משפט על הסכם גירושין כפיקטיבי? האם הסכם ממון שלא אושר מהווה “צוואה” השוללת את זכותה של האלמנה לרשת את נכסי המנוח, או האם גובר ההסכם על ההסדר המעוגן בחוק הירושה?

לשון הרע

מחפשים עורך דין לשון הרע? משרדנו צבר ידע וניסיון רב בתביעות לשון הרע. במאמר זה תוכלו למצוא מידע נוסף בנושא וכן להתרשם מדוגמאות כתבי דין לשון הרע, ופסקי דין לרבות הצלחות המשרד.זכויות יוצרים

דומה כי בשנים האחרונות חלה החמרה בתופעה עגומה של העתקה בלתי חוקית, של מאמרים ותכנים של כותבים באתרי אינטרנט שונים למרות שכיום כבר אין חולק כי העתקתם ללא רשות,  מהווה הפרת זכויות יוצרים של כותבי המאמרים ומסבה להם נזקים.