עורך דין צוואה בפתח תקווהעורך דין צוואה בפתח תקווה

עורך דין צוואה בפתח תקווה ניר טולדנו  בעל 22 שנות ניסיון כעורך דין ונוטריון במהלכם ערך מאות רבות של צוואות אשר בעטיים  רכש ניסיון  וידע רב בעריכת כל סוגי הצוואות . במידת הצורך, משרדו ערוך לספק לכם שרות של עריכת צוואה באופן  מיידי וגם בהתראה קצרה.

לקבלת הצעת מחיר לעריכת צוואה חייגו  052-3589798. ניתן גם לקבל מענה והצעת מחיר בווצאפ המשרד 24/7. 

 

מהי צוואה?

צוואה היא הצהרה בכתב אשר מסדירה את חלוקת רכושו של אדם לאחר מותו. למעשה זוהי הדרך המקובלת ביותר לתת ביטוי לרצון המוריש לקבוע נמה יעשה ברכושו לאחר מותו. בחוק לא קיימות הגבלות על מספר הצוואות אותן יכול אדם להשאיר אחריו אך הצוואה האחרונה שנערכה היא זו שתקויים.

סעיף 2 לחוק הירושה, התשכ"ה-1965 קובע כי ירושה היא על פי דין זולת במידה שהיא על פי צוואה מכאן שבאין צוואה יחול האמור בחוק הירושה. לכן כאורה אדם שלא מעוניין שעיזבונו יתחלק בצורה שונה מהצורה הקבועה בדין איננו זקוק לצוואה. אף על פי כן, מומלץ לערוך צוואה מאחר ורק היא יכולה לצפות סיטואציות אפשריות אשר המענה להם בחוק הירושה לא היה משקף את רצונו האמיתי של המוריש.

מכאן שהדרך היחידה להבטיח את רצונו של אדם במה שיעשה ברכושו לאחר מותו הינה באמצעות עריכת צוואה.

חוק הירושה מכיר בארבעה סוגים של צוואות כמפורט להלן:

צוואה1.  צוואה בכתב יד – צוואה אשר כתובה כולה בכתב ידו של המצווה, חתומה על ידו ונושאת תאריך (סעיף 19 לחוק הירושה).

2.  צוואה בעדים – צוואה בכתב בה מופיע התאריך והיא נחתמת על ידי המצווה בפני שני עדים (סעיף 20 לחוק הירושה).

3.  צוואה בפני רשות – צוואה הנאמרת בעל פה או מוגשת בכתב בפני שופט, הרשם לענייני ירושה, חבר בית דין דתי או נוטריון   (סעיף 22 לחוק הירושה).

4. צוואה בעל פה (צוואת "שכיב מרע") – צוואה זו יכול להערך רק כאשר  אדם נמצא על סף מוות או רואה עצמו במצב זה. במקרה מעיין זה , רשאי האדם לצוות בעל פה בפני שני עדים.

על שני העדים לרשום את תוכן הצוואה בזכרון דברים אשר יכלול את התאריך והנסיבות שהביאו לעריכתה. צוואה זו יש להפקיד אצל הרשם לענייני ירושה. יצויין כי צוואה זו בטלה באם חלפו חודש ימים והמצווה עודנו בחיים (סעיף 23 לחוק הירושה).   

 בפועל, צוואה בפני עדים וצוואה בפני נוטריון הם סוגי הצוואות הנפוצות ביותר וגם המומלצות. צוואה בעדים נערכת  לרוב על ידי עורך דין כאשר העדים לצוואה הינם עורכי הדין, או עובדי משרדו של עורך הדין  היתרון בכך הוא כי עדים אלו הינם נייטרלים ואין להם שום אינטרס בצוואת המוריש. כאשר מדובר בעריכת צוואה בפני נוטריון אין צורך בעדים נוספים מלבד הנוטריון שכן צוואה שכזו נחשבת כצוואה בפני רשות. בהקשר זה חשוב לציין שכאשר מדובר בצוואה של אדם שמאושפז במוסד רפואי או מרותק למיטתו קיימת חובה על הנוטריון לדרוש חתימה של רופא על נוסח שקבוע בתקנות הנוטריונים לפיו המוריש כשיר לחתום על צוואה בפני נוטריון.

עורך דין צוואה בפתח תקווה שגם מתמחה בתחום

אם אתם תושבי פתח תקווה , רמת גן , קריית אונו , בני ברק והסביבה יהיה לכם יותר נח לקבל את שרותיו של עורך דין אשר משרדו סמוך למקום מגוריכם . יחד עם זאת, לא כל עורך דין בפתח תקווה מתמחה בתחום  ולכן חשוב מאוד לפנות לעורך דין שמתמחה בעריכת צוואות . חשוב ביותר לנסח את הוראות הצוואה באופן ברור וחד משמעי וזאת על מנת למנוע סכסוכים עתידיים בין היורשים. ניסוח לא ברור של הצוואה עלול להביא לפסלותה.
עורך דין צוואה בפתח תקווה ניר טולדנו יערוך את הצוואה באופן מסודר ומקצועי והוא יכול לכלול בה פתרונות לכל מיני סוגיות אשר עשויות להתעורר בעת קיום הצוואה.

הפקדת הצוואה לאחר חתימת המצווה עליה

לאחר עריכת הצוואה חשוב מאוד להפקידה אצל עורך דין צוואה בפתח תקווה, אשר ערך אותה וגם /או אצל הרשם לענייני ירושה וזאת על מנת שניתן יהיה לאתר אותה בקלות לאחר מות המוריש.

מתי יש צורך לתעד את דברי המצווה  בטרם חתימתו על הצוואה גם באמצעות וידאו ?

כאשר נערכת צוואה חריגה למשל כשאחד מהיורשים הפוטנציאלים מנושל מהירושה הרי שקיים חשש שאותו יורש פוטנציאלי ינסה לערער על הצוואה. במקרה כזה חשוב לתעד ולהסריט את השיחה המקדימה אשר מקיים עורך דין צוואה עם המוריש. הקלטה זו תוכל לשמש כראיה המעידה על רצון המוריש באם תוגש התנגדות לקיום הצוואה.  

מה קורה שאדם נפטר ואין צוואה?

במידה ובעת שאדם הולך לעולמו אין לו צוואה צפוי כל עזבונו, בהתאם לחוק הירושה להתחלק בין אשתו לילדיו ובמידה ואין לו אישה או ילדים בהתאם לכללים שנקבעו בחוק הירושה. המחוקק בעת שחוקק את חוק הירושה קבע חלוקה באופן שנראתה לו צודקת וזאת במנותק מהסיטואציה האינדיבידואלית שמתרחשת אצל המצווה . לכן,  אם  נרצה להגשים את רצוננו לחלק את עזבוננו שלא בהתאם להוראות חוק הירושה,  אין ספק שעלינו לערוך צוואה .עריכת צוואה מבטיחה למעשה כי לאחר מותנו יחולק הרכוש שהותרנו בדיוק על פי רצוננו ולא על פי הקבוע בחוק הירושה.

מהם המקרים בהם מתעורר צורך לערוך צוואה באמצעות עורך דין שמתמחה בצוואות?

להלן חלק מהמקרים המובהקים בהם מתעורר צורך לעריכת צוואה באמצעות עורך דין צוואה בפתח תקווה.

א. כל אדם  שמעוניין להוריש את רכושו בחלוקה  שונה  מזו הקבועה בחוק הירושה חייב לערוך צוואה ורצוי באמצעות עורך דין צוואות שמתמחה בכך.צוואה נוטריונית

ב. מצווה אשר אינו מעוניין שאישתו או מי מילדיו יהיו היורשים של עזבונו חייב אף הוא בעריכת צוואה.

ג. מצווה אשר מעוניין להוריש את רכושו או חלק ממנו ליורש אחר אשר לא נמנה עם יורשיו החוקיים  על פי חוק הירושה.

ד. מצווה אשר אינו נשוי החיי עם בן זוג  "ידוע בציבור"  

ה. מצווה אשר מנהל  הליכי גירושין ופרוד מבן זוגו וטרם ניתן גט  בענינו חשוף במידה וילך לעולמו להוריש את רכושו לבן הזוג אשר ממנו טרם התגרש פורמאלית, בהתאם להוראות חוק הירושה.

עריכת צוואה בעדים:

צוואה בעדים היא הצוואה השכיחה ביותר.  על פי הוראות חוק הירושה על  צוואה בעדים  להיות בכתב  עם  תאריך ולהחתם ביד מצווה בפני שני עדים, לאחר שהצהיר בפניהם שזו צוואתו.

על העדים לחתום  על הצוואה ולאשר כי המצווה הצהיר בפניהם כי זו צוואתו וכי היא  נחתמה  בנוכחותם.  חל איסור על העדים לצוואה להיות יורשיו של המצווה  או "נהנים" על פי צוואתו.

על פי הוראות  החוק, לא קיימת חובה כי צוואה בעדים  תיערך על ידי עו"ד אך לנוכח חשיבות הנושא ועל מנת למנוע טעויות  שיכולות להתרחש בהגשמת רצון המצווה  ועל מנת להקטין את הסבירות למלחמות ירושה לאחר פטירת המצווה,  בהחלט רצוי  שעו"ד הבקיא בתחום יבצע עריכת צוואה מטעמכם. 

עורך דין צוואה בפתח תקווה שרותי המשרד

משרדנו צבר נסיון וידע רב בעריכת כל סוגי הצוואות . במידה והנכם מעוניינים לקבל מאיתנו ייעוץ משפטי בנושא עריכת  צוואה וירושה או לתאם פגישה, הנכם מוזמנים ליצור קשר עם משרדנו ונשמח ולהציע לכם פתרונות מקצועיים המתאימים למקרה הפרטני שלכם.

לייעוץ ו/או קבלת הצעת מחיר מיידית בקשר לעריכת צוואה

התקשרו עכשיו:  03-9309677 , 052-3589798.

ניתן גם לקבל מענה או הצעת מחיר 24/7 בווצאפ המשרד.

כתובתנו: רחוב תוצרת הארץ 3 פתח תקווה בסר סיטי בניין T קומה 18 (ליד יכין סנטר).