נוטריון

נוטריון הוא עורך דין המוסמך לאמת, לאשר, להעיד ולערוך מסמכים משפטיים. חתימתו של הנוטריון, במקרים מסויימים , נחשבת בעיני בית המשפט כאישור למקוריותו של המסמך, לזהותו של החותם עליו או לעובדה כי המסמך נחתם מרצונו הטוב והחופשי של החותם. מסמכי הנוטריון מיועדים לשמש כראיה בבתי משפט או בפני רשויות אחרות, וזאת הן בארץ והן מחוץ לה. במדינת ישראל מוסדר עיסוקו של הנוטריון בחוק הנוטריונים, התשל"ו-1976 ובתקנות הנוטריונים.

לקבלת שרותי נוטריון , חייגו עכשיו 03-9309677 , 052-3589798 כתובתנו:רח' דרך יצחק רבין 4 פתח תקווה ( ליד יכין סנטר)

מהם שרותיו של הנוטריון?

שרותי נוטריון כוללים  בין היתר את הנושאים הבאים:

1.אימות חתימה על מסמך.                      4.אישור נכונות העתק של מסמך.           7. לאשר נכונותה של רשימת מצאי.

2.אישור שאדם פלוני חי.                          5. לקבל ולאשר תצהיר והצהרה אחרת.   8. עריכת העדה של מסמך סחיר.

3 אישור שהחתום במסמך, על שם ,         6. אימות של הסכם ממון בין בני זוג, שנחתם לפני הנישואין.
זולתו היה מוסמך לכך. 

לפי סעיף 22 (ז) לחוק הירושה, יכול נוטריון לאשר עריכת צוואה, ולכן מוסמך לרשום "צוואה בפני רשות" כשם שמוסמך לכך שופט.
לפי חוק יחסי ממון בין בני זוג, התשל"ג – 1973 רשאי נוטריון לאשר הסכם נישואין בין העומדים להנשא ותוקפו של הסכם כזה, כאילו אושר בפני שופט.
 

שכרו של הנוטריון

תעריף שכר הטרחה של הנוטריון מוסדר בתקנות הנוטריונים כאשר גביית שכר שהוא למעלה או למטה מן הקבוע בתקנות מהווה אף עבירת משמעת לפי סעיף 34 לחוק. ועדת הנוטריונים של לשכת עורכי הדין קבעה כי הנוטריון רשאי שלא לגבות שכר אך ורק במקרים הבאים:שירות לעמית (קולגה שהוא נוטריון); שירות לאדם חסר אמצעים או מוגבל מאוד, המוכר על ידי הרשויות ככזה; הוצאת אישור נוטריוני חלופי עקב טעות של הנוטריון. במידה והינכם זקוקים לשרות של נוטריון  צרו קשר עם משרדנו. 

דוגמאות לעלות שרותי נוטריון

לנוחיותכם להלן תעריף שכר נוטריון למספר שרותים שכיחים לשנת 2022.
עלות אימות יפוי כח נוטריוני – אימות חתימה של אדם יחיד כחותם ראשון 198 ש"ח כולל מע"מ. כל חתימה של חותם נוסף על אותו מסמך 78 ש"ח כולל מע"מ . כל עותק נוסף מיפוי הכח הנוטריוני 78 ש"ח כולל מע"מ.
עלות שרותי נוטריון לאימות הסכם ממון הנעשה לפני סעיף 2(ג1) לחוק יחסי ממון בין בני זוג התשל"ג- 1973 439 ש"ח כולל מע"מ לעותק אחד ו76 ש"ח כולל מע"מ לכל עותק נוסף במידה והעותק הנוסף ניתן באותו מעמד לאימות הסכם הממון. 

אישור צוואה על ידי נוטריון 

אישור צוואה נוטריונית הנערכת לפי סעיף 22 לחוק הירושה, התשכ"ה – 1965 . לחותם ראשון 288 ש"ח כולל מע"מ. לכל חותם נוסף 147 ש"ח כולל מע"מ . 88 ש"ח כולל מע"מ לכל עותק נוסף שניתן באותו מעמד.בעוד שעלות אישור צוואה נוטריונית בפני נוטריון בפתח תקווה קבועה בחוק, הרי שעלות עריכת הצוואה וניסוחה אינה קבועה בחוק וכל עורך דין שהוא גם נוטריון רשאי לקבוע לעצמו את המחיר בהתאם למורכבות הצוואה שמתבקש הוא להכין במקרה הקונקרטי.

שרותי נוטריון של משרדנו

משרדנו מתמחה במתן שירותי נוטריון באופן יעיל ומקצועי, ובהתחשבות מלאה בצרכי הלקוח. מרבית השירותים הנוטריונים מבוצעים על ידי משרדינו באותו היום. משרדנו, מספק שירותי נוטריון  הכוללים, בין היתר: אימות חתימה, ייפוי כח, תצהירים נוטריונים, צוואות נוטריוניות, אישור הסכמי ממון, אישור תרגום ואפוסטיל..במידת הצורך ניתן לתאם הגעת הנוטריון ממשרדנו עד הבית, עד לבית חולים או לכל מקום אחר. 

לקבלת שרותי נוטריון חייגו עכשיו 03-9309677 , 052-3589798 כתובתנו: ברחוב דרך יצחק רבין 4 פתח תקווה בסר סיטי בניין T קומה 18 (ליד יכין סנטר).