העברת בעלות בעל רכב שנפטר

העברת בעלות בעל רכב שנפטר

העברת בעלות בעל רכב שנפטר הנה הליך פשוט למדי, משרד הרישוי נותן שירות זה ללא עלות והוא אינו כרוך בתשלום אגרת העברת בעלות (כאשר מתקבל רישיון הרכב החדש, יש להעביר את הרכב טסט ולשלם אגרת רישוי).

יורש על פי צו ירושה או על פי צו קיום צוואה רשאי להסדיר את העברת הבעלות על הרכב על שמו, לצורך כך עליו להמציא למשרד הרישוי צו ירושה או צו קיום צוואה מקורי עם חותמת בית משפט ורישיון רכב.

כאשר מדובר בסיטואציה שמתעוררת בה מדובר בצורך להעברת בעלות ברכב של אדם שנפטר, משרד הרישוי יאפשר לקרוב משפחה מדרגה ראשונה לחדש את רישיון הרכב באופן זמני לשנה נוספת וזאת עד להעברת בעלות סופית. במקרה זה יש להמציא תעודה מזהה, בה מצוין כי הקרבה לנפטר הנה קרבה ראשונה ותעודת פטירה.

כאשר מדובר בבן או בת זוג של המנוח, משרד הרישוי יסתפק בתעודת פטירה ובתצהיר שייערך בפני עורך דין בו יצוין כי הוא בן זוגו היחיד של המנוח והמנוח לא ערך צוואה בה ציווה את הרכב לאחר.

במידה ולבן או לבת הזוג שנפטרו היה אופנוע ששימש את משק הבית, בנוסף לרכב נוסעים פרטי, יש להצהיר במסגרת התצהיר כי האופנוע משמש את משק הבית ואז יתאפשר הרישום על שם בן הזוג האחר.

שירות אימות תצהיר העברת בעלות בעל רכב שנפטר

משרד עורך דין בפתח תקווה ניר טולדנו מספק שירות עריכת תצהיר העברת בעלות בעל רכב שנפטר, וערוך לספק את השירות עבורכם בהתראה מידית בשעות פעילות המשרד. לצורך קבלת השירות יש לתאם הגעתכם באמצעות מילוי פרטיכם בעמוד צרו קשר או בטלפון מספר   03-9309677 .

על המצהיר להזדהות באמצעות תעודת זהות ישראלית או כל תעודה רשמית אחרת כגון רישיון נהיגה או דרכון ישראלי.