אישור יציאת קטין לחו"ל

אישור נוטריוני ליציאת קטין לחו"ל

מתי מתעורר הצורך באישור יציאת ילד לחו"ל?

לעיתים יש צורך בהצגת אישור על יציאת ילד לחו"ל. הצורך בהצגת אישור בפני משטרת הגבולות בארץ או בחו"ל מתעורר לרוב בשל חשש  ממקרים  של חטיפת ילדים מהארץ למדינות בחו"ל. אומנם בעניין חטיפות ילדים קיימת בין מרבית המדינות אמנת האג להשבת ילדים חטופים אך עדיין בשל רגישות הנושא קיימת דרישה בחלק מהמקרים להצגת אישור הצהרה נוטריוני של ההורים של הקטין שמעיד על הסכמת ההורים ליציאת הקטין לחו"ל מהארץ.

יצויין כי על פי הנחיות משרד החוץ שלטונות ההגירה במעברי הגבול בעולם מחמירים את בדיקותיהם לגבי קטינים עד גיל 18, וזאת כדי למנוע חטיפת ילדים.

הנהלים אמנם שונים ממדינה למדינה, אך על מנת למנוע עיכובים ועגמת נפש בשדה התעופה, משרד החוץ ממליץ להצטייד באישור נוטריוני מתאים, במקרים בהם הקטין יוצא מהארץ בגפו, או רק עם אחד ההורים.

המקרים היותר שכיחים לאישור יציאה לחו"ל של קטין

כאשר הורי הקטין גרושים ואחד ההורים מעוניין לצאת לבדו עם הקטין מהארץ לחו"ל יש צורך באישור 

של בן הזוג הנוסף ליציאת הקטין מהארץ.

לעיתים אף מתעורר הצורך באישור יציאה לחו"ל של קטין כאשר הורי הקטין מעוניינים שבנם יטוס לחו"ל בליווי חבר או קרוב משפחה אחר שאינו הורה של הקטין או כל מלווה אחר.

במקרה בו הקטין היוצא  לחו"ל מלווה ע"י  מי שאינו אחד מהוריו, המלווה  צריך להצטייד באישור בכתב של שני הורי הקטין הסמיכו לצאת איתו לחו"ל.

באישור היציאה מהארץ יש לפרט את פרטי נותני האישור, פרטי הקטין היוצא לחו"ל , פרטי המלווה או המלווים, תאריך היציאה מהארץ, את יעד הטיסה ואת תאריך החזרה המשוער לארץ וזאת על מנת למנוע אי נעימויות צפויות במידה ולא יהיה בידי המלווה את האישור הדרוש להצגה בפני משטרת הגבולות ליציאה מהארץ.

הסמכות לאמת את חתימתו של הורי הקטין בדבר הסכמתם ליציאתו מהארץ של הקטין מוקנית  לנוטריון. לצורך הכנת האישור יש צורך בהתייצבות המצהירים בפני הנוטריון עם ת.ז או דרכון.

משרדנו מספק, בין היתר, שרותי נוטריון בקשר ליציאת קטין לחו"ל וערוך לספק את השרות בהתראה קצרה בשפות עברית ואנגלית.

מחיר אישור יציאת קטין לחו"ל

 מחיר אימות חתימה נוטריוני על אישור יציאת קטין לחו"ל של של חותם אחד הינה 198 ש"ח כולל מע"מ.

מחיר אימות חתימה על ידי נוטריון של אישור יציאת קטין של שני חותמים הינו 276 ש"ח כולל מע"מ.

לסכומים אלו הקבועים בחוק הנוטריונים הנ"ל יש להוסיף את עלות הכנת יפוי הכח ליציאת הקטין בעברית ואנגלית אשר מחירה אינו קבוע בחוק .

משרדנו מספק שירות של עריכת ייפוי כח נוטריוני, לאישור יציאת קטין לחו"ל וערוך לספק את השירות באופן מיידי ובהתראה קצרה. לקבלת הצעת מחיר צרו קשר עם משרדנו או חייגו 050-3165083